Založ si blog

Postúpi Slovan do play-off?

HC Slovan pôsobí v KHL už piatu sezónu. Zo štyroch pokusov sa mu dvakrát podarilo dostať do play-off, kde v oboch prípadoch stroskotal už v prvom kole. Pred touto sezónou vedenie mužstva dotiahlo do tímu veľmi zaujímavých hokejistov. Získalo najlepšieho strelca NHL zo sezóny 2005/06, ktorý prišiel do Slovana z Dinama Minsk. Novým kapitánom belasých sa stal Andrej Meszároš, ktorý prišiel z Novosibirsku. Okrem neho získal Slovan ešte viacerých kvalitných hokejistov. A ako to vyzerá po približne polovici základnej časti? Zverenci českého búrliváka Miloša Říhu sa nachádzajú po 33 zápasoch na nepostupovej desiatej priečke. Prečo sú až desiati? Ako je možné, že mužstvo nabité hviezdami je mimo postupu do play-off? Tu je niekoľko dôvodov:

1.Zranenia

V prvom zápase sezóny sa zranil Smoleňák. V druhom zasa Starosta. Slovan prišiel v prvých dvoch zápasoch sezóny o dvoch dôležitých hráčov. Zranenia sa nevyhýbali mužstvu ani naďalej. Momentálne je zranených 6 hokejistov. Viedenský a Kubalík si z najväčšou pravdepodobnosťou už v tejto sezóne nezahrajú. Treba uznať, že Slovan musel veľmi často meniť zostavu. V takejto situácii sa ťažko vyhráva. Avšak, neuspokojivé výsledky tímu nemožno pripisovať iba zraneniam.

2.Nelogické ťahy vedenia

Pozrime sa na špičkové kluby NHL. Každý rok sa v nich dejú zmeny, no kostra tímu ostáva. Každý tím má svojich lídrov, ktorí len zriedkavo zmenia dres. Navyše, každoročne pribudnú do mužstiev talentovaní mladíci. V Slovane je situácia diametrálne odlišná. Po minulej sezóne odišli takmer všetky hlavné opory tímu. Višňovský ukončil kariéru. Kašpar, Barker, Tičar či Nagy už zarezávajú v iných kluboch. Kašpar dokonca v Diname Moskva skončil. Namiesto nich prišli iné opory, ktoré sú však podľa mňa prestarnuté:

Cheechoo – 36 rokov

Taffe – 35 rokov

Novák – 34 rokov

Kopecký – 34 rokov

Sú to síce kvalitní hokejisti, ale je jasné, že hokej na najvyššej úrovni už dlho hrať nebudú. Slovan by mal dávať väčší priestor mladým slovenským hokejistom. Ak ich chce mať v tíme, musí byť aktívnejší na hráčskom trhu. Zoberme si napríklad Čajkovského a Gernáta. Obaja talentovaní hokejisti sa skúšali dostať do NHL. V nižších zámorských súťažiach sa im darilo, ale na NHL to nestačilo. Preto sa rozhodli pre návrat do Európy. A kto ich získal? Sparta Praha! Ak by mal Slovan kvalitnejší skauting, títo mladí a ešte stále perspektívni obrancovia by mohli byť súčasťou bratislavského klubu a Slovan by to pravdepodobne vyšlo lacnejšie ako angažovanie Starostu či Nováka.

Belasí majú kvalitný káder, ale ja v ňom vidím takmer nulovú víziu do budúcna. Keď to takto pôjde ďalej, mužstvo sa bude každoročne výrazne obmieňať a nikdy nedosiahne úspech, v aký Bratislave diváci(a nie je ich málo) dúfajú.

3. Meškajúce výplaty

A to je hlavný dôvod neuspokojivých výsledkov. Ako sa tým hráčom hrá, keď od začiatku sezóny nevideli ani jednu výplatu? Tento problém sa opakuje a to je zlé. Široký síce sľubuje, že sa situácia zlepší, ale ja tomu pánovi už neverím ani nos medzi jeho očami…

Tisport liga a legionári

25.02.2017

V poslednej dobe sa veľa rozpráva o zahraničných hráčoch v našej najvyššej hokejovej súťaži. Patria medzi ozdoby našej ligy a jednoznačne pomáhajú skvalitňovať našu najvyššiu súťaž. viac »

Slováci v NHL

21.01.2017

Dianie najlepšej hokejovej ligy sveta je v plnom prúde. Tímy sa dostali do druhej polovici súťaže. Najlepšie je na tom momentálne mužstvo Washingtonu. Naopak najmenej bodov v doterajšom priebehu viac »

HC SLOVAN

19.01.2017

Kto by bol povedal pred dvoma mesiacmi, že Slovan bude v závere základnej časti KHL bojovať o postup? Mužstvo je neustále decimované zraneniami. Momentálne je mimo hry Nedorost, Mezsároš, Viedenský, viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 7340x
Priemerná čítanosť článkov: 816x

Autor blogu

Kategórie